Co je to hodnota konverze

MARKETING PPC

Hodnota konverze (nebo také hodnota konverze na jednotku nákladů) je ukazatel, který měří, kolik peněz nebo hodnoty generuje každá konverze nebo akce, kterou provádí uživatel na webových stránkách nebo v rámci reklamní kampaně. Tento ukazatel pomáhá inzerentům a marketérům určit, jak efektivní jsou jejich investice do reklamy nebo marketingových aktivit vzhledem k získaným konverzím.

Hodnota konverze se obvykle vypočítává následujícím způsobem

Hodnota konverze = Celková hodnota generovaná konverzemi/počet konverzí

Kde:

  • „Celková hodnota generovaná konverzemi“ zahrnuje výnos nebo zisk, který organizace získá z konverzí. Může jít o peněžní příjmy z prodeje produktů nebo služeb, hodnotu získanou z nových registrací, hodnotu generovanou z kliknutí na reklamy a další.
  • „Počet konverzí“ představuje počet akcí, které uživatelé provádějí, a které jsou považovány za konverze. Tyto konverze mohou zahrnovat nákupy, registrace, stažení aplikací, vyplnění formulářů, telefonické hovory a další požadované akce.

Hodnota konverze může být vyjádřena v různých měnách, například v českých korunách, eurech nebo jiných měnách, nebo v jiných jednotkách hodnoty, například v počtu bodů, bodů věrnosti nebo jiných jednotkách.

Tento ukazatel pomáhá inzerentům a marketérům porozumět tomu, kolik stojí získání jedné konverze, a porovnat náklady na marketingovou kampaň s výnosem, který tato kampaň generuje. Pokud je hodnota konverze vyšší než náklady na akvizici konverze, pak je marketingová kampaň považována za úspěšnou. Může také pomoci s rozhodováním o alokaci rozpočtu pro různé marketingové kanály a strategie.

Související témata

Affiliate marketing

MARKETING

Affiliate marketing je forma online marketingu, ve které společnosti (inzerenti) spolupracují s jednotlivci nebo jinými společnostmi (affiliate partnery nebo publishery), aby propagovali své produkty nebo služby.

Více

AIDA

ANALYTIKA MARKETING

AIDA je klasický marketingový model popisující kroky, které potenciální zákazník podniká při rozhodování o nákupu produktu nebo služby.

Více

Bounce rate

ANALYTIKA MARKETING

Bounce rate neboli míra okamžitého opuštění udává kolik % lidí opustilo web, aniž by navštívilo další jeho stránku.

Více

Cookie

ANALYTIKA MARKETING

Cookie je malý textový soubor, který je webovým serverem odeslán do webového prohlížeče a uložen na zařízení uživatele, obvykle na pevném disku.

Více

Zapomněli jsme na něco? Napište nám, rádi doplníme.