Co je to CTA (Call To Action)

MARKETING

CTA (Call To Action) je marketingový termín, který označuje konkrétní instrukce nebo výzvu, kterou společnost či marketér poskytuje svým zákazníkům, čtenářům nebo uživatelům s cílem přimět je k provedení určité akce. CTA je navržena tak, aby byla jasná, nápadná a motivující, a může zahrnovat různé akce, které chce firma, autor nebo marketer, aby jejich cílová skupina vykonala.

Příklady CTA mohou zahrnovat

  • „Kupte si nyní“
  • „Přihlaste se k odběru našeho newsletteru“
  • „Zavolejte nám pro více informací“
  • „Stáhněte si naši bezplatnou e-knihu“
  • „Sdílejte tento článek na sociálních médiích“
  • „Zanechte nám svůj názor v komentářích“
  • „Registrovat se na našem webináři“

CTA je klíčovým prvkem ve marketingových kampaních, protože pomáhá převádět návštěvníky a čtenáře na konkrétní akce, které přispívají k cílům firmy, jako je zvýšení prodeje, generování leads, zvyšování povědomí o značce nebo interakce na sociálních médiích. Dobře navržená CTA může značně zvýšit účinnost marketingových kampaní tím, že vytvoří jasnou cestu pro zákazníky, jak reagovat na obsah nebo nabídku.

CTA se často používá na webových stránkách, v e-mailovém marketingu, na sociálních médiích, v reklamních materiálech a jinde. Je důležité, aby byla CTA atraktivní, snadno viditelná a jednoznačná, aby oslovila cílovou skupinu a podnítila ji k požadované akci.

Související témata

Affiliate marketing

MARKETING

Affiliate marketing je forma online marketingu, ve které společnosti (inzerenti) spolupracují s jednotlivci nebo jinými společnostmi (affiliate partnery nebo publishery), aby propagovali své produkty nebo služby.

Více

AIDA

ANALYTIKA MARKETING

AIDA je klasický marketingový model popisující kroky, které potenciální zákazník podniká při rozhodování o nákupu produktu nebo služby.

Více

Bounce rate

ANALYTIKA MARKETING

Bounce rate neboli míra okamžitého opuštění udává kolik % lidí opustilo web, aniž by navštívilo další jeho stránku.

Více

Cookie

ANALYTIKA MARKETING

Cookie je malý textový soubor, který je webovým serverem odeslán do webového prohlížeče a uložen na zařízení uživatele, obvykle na pevném disku.

Více

Zapomněli jsme na něco? Napište nám, rádi doplníme.