Slovník pojmů ze světa online marketingu

Co vás zajímá?

G

GDPR

MARKETING

GDPR, což znamená General Data Protection Regulation (Obecné nařízení o ochraně osobních údajů), je právní rámec Evropské unie, který byl schválen a začal platit 25. května 2018.

Více

Google Ads

MARKETING PPC

Google Ads (dříve známý jako Google AdWords) je online reklamní platforma od společnosti Google, která umožňuje inzerentům vytvářet a zobrazovat reklamy na různých online platformách spadajících pod Google, jako je vyhledávání Google, webové stránky na síti Google Display Network, YouTube a další.

Více

Google Analytics

ANALYTIKA MARKETING

GA4 (Google Analytics 4) je nejnovější verze nástroje pro analýzu návštěvnosti webových stránek a mobilních aplikací od společnosti Google.

Více

Google Performance MAX

PPC

Google Performance Max je reklamní nástroj, který kombinuje více Google Ads kanálů do jedné kampaně.

Více

Google Search Console

ANALYTIKA SEO

Google Search Console (dříve známá jako Google Webmaster Tools) je bezplatný online nástroj od společnosti Google, který umožňuje webovým správcům a vlastníkům sledovat, spravovat a optimalizovat výkon svých webových stránek ve vyhledávači Google.

Více

GTM

ANALYTIKA MARKETING

Google Tag Manager (GTM) je zdarma dostupný nástroj od společnosti Google, který umožňuje spravovat a implementovat sledovací kódy a značky (tagy) na webových stránkách bez potřeby přímé úpravy zdrojového kódu stránky.

Více

Nenašli jste heslo, které vás zajímá? Pošlete nám ho, doplníme.